Owner October 22, 2018 Visi no responses

Hipotekārais kredīts ir aizdevums, par kuru aizdomājas gandrīz visi iedzīvotāji, kuri nevar atļauties sev iegādāties dzīves vietu par saviem līdzekļiem uzreiz.

Kurā bankā visizdevīgāk ņemt hipotekāro kredītu, kam pievērst uzmanību, kā izvērtēt dažādo piedāvājumu klāstu?

Šajā rakstā aplūkojam hipotekāro kredītu salīdzinājumu.

LUMINOR 

hipotekārais kredīts

LUMINOR potenciālajam kredītņēmējam procentu likmi nosaka individuāli, ņemot vērā kredītņēmēja ienākumus, sadarbību ar banku, kredītvēsturi un maksājumu disciplīnu.

Zemākā fiksētā procentu likme (PL) – 1,8%, taču visticamāk, ka Bankas piedāvājums nebūs zemāks par 2%.

Mainīgo procentu likmes daļu veido EURIBOR indekss un bankas noteiktā papildu likme. Atšķirībā no citām bankām, LUMINOR piedāvā 3, 6 vai 12 mēnešu mainīgo EURIBOR likmi, kas nozīmē, izvēloties mazāko termiņu – 3 mēnešu likmi, veiksmīgu apstākļu sakritības gadījumā, klienta ikmēneša maksājums var samazināties. Tajā pašā laikā tas ir zināms risks un nav tīkams risinājums klientam, kurš vēlas stabilitāti. Līdzīgi kā citas bankas, arī LUMINOR neņem vērā EURIBOR negatīvo likmi, tātad pie negatīva indeksa to pielīdzina nullei un PL nesamazinās.

Slēdzot līgumu, jārēķinās ar šādām papildizmaksām:

LUMINOR kredīta noformēšanas maksa ir 1% no kredīta summas. Kancelejas nodevu par hipotēkas nostiprināšanu EUR 14,23 apmērā, Valsts nodevu par hipotēkas nostiprināšanu 0,1% apmērā no kredīta summas, kā arī 40 EUR gadā par ieķīlātā nekustamā īpašuma apdrošināšanu.  Samērā nelielas izmaksas sastāda maksa par norēķinu konta uzturēšanu – 0,65 EUR/ mēnesī visa kredīta līguma darbības laikā.

Secinājumi: Iespējas variēt ar EURIBOR indeksu īsākā laika posmā nekā citu kredītdevēju piedāvājumos, vidēji draudzīga kredīta noformēšanas summa.

 

CITADELE Hipotekārais Kredīts

 

Citadele

Citadele mājokļa hipotekārajam aizdevumam piemēro mainīgo procentu likmi, kas sastāv no bāzes likmes un Bankas pievienotās likmes (EURIBOR vai LIBOR). EURIBOR un LIBOR mainīgais indekss tiek pārskatīts ik pēc sešiem mēnešiem. Savukārt Bankas pievienotā procentu likme atkarīga no aizņēmēja ienākumiem, kredītvēstures, atmaksas termiņa un citiem līdzīgiem faktoriem. Kā zemākā fiksētā procentu likme norādīta 1,8%, taču visticamāk tas ir pievilcīgs mārketinga triks klientu piesaistei.

Mājokļa hipotekārā aizdevuma termiņš ir no 1 līdz 25 gadiem, un tas atkarīgs no nodrošinājuma veida un aizdevuma izmantošanas mērķa. Citadeles Hipotekārā kredīta kalkulatorā maksimālo aizņēmuma termiņu piedāvā 30 gadu garumā, taču jāatceras, ka banka katru gadījumu vērtē individuāli.

Komisija par aizdevuma noformēšanu ir 2% no aizdevuma summas.

Atsevišķi nosacījumi informācijā par Citadele mājokļa hipotekāro aizdevumu nav atrodami, taču praksē nevēlamie klupšanas akmeņi bieži vien atklājas, saņemot līguma paraugu.

Secinājumi: augsta komisijas maksa aizdevuma noformēšanai, piedāvā gan EURIBOR, gan LIBOR indeksu, zema minimālā procentu likme.

BLUEORANGE

blueorange

BLUEORANGE piedāvā divu veidu hipotekāro kredītu – iegādājoties mājokli jaunā projektā vai otrreizēja tirgus sērijveida dzīvokli. Vērts izcelt, ka jauna mājokļa iegādei, mājokļa kredīts, ir daudz vilinošāks un draudzīgāks, kas, iespējams, saistīts ar vecāka īpašuma riskiem zaudēt tirgus vērtību.

Uzmanība jāpievērš ierobežojumiem – iegādājoties otrreizējā tirgus sērijveida dzīvokli, maksimālā dzīvojamā platība ir 120 kvadrātmetri.

Procentu likme, salīdzinot ar citiem piedāvājumiem, ir krietni augstāka – no 2,5% + EURIBOR indekss sešu mēnešu periodā, tomēr, ņemot vērā, ka kredīta nosacījumi jaunam un “vecam” nekustamajam īpašumam ir atšķirīgs, tie jāskata atsevišķi.

Hipotekārais kredīts jaunajā projektā: minimālā kredīta summa ir 20 000 EUR, banka sedz līdz 80% no tirgus vērtības, atmaksas termiņš – līdz 25 gadiem. Kredīta noformēšanas summa – 0,5% no kredīta summas. Nosacījumi ir spēkā, ja nekustamais īpašums atrodas Rīgā vai Rīgas rajonā.

Hipotekārais kredīts otrreizēja tirgus sērijveida dzīvokļa iegādei: procentu likme nemainās, būtiskākā atšķirība ir apmaksas termiņš – vien piecpadsmit gadi, kā arī summas ierobežojumi – 70 % no īpašuma vērtības. Arī šajā gadījumā īpašumam jāatrodas Rīgā vai Rīgas rajonā.

Informācija par papildu nosacījumiem un ar kredītu saistītajām papildmaksām nav iekļauta.

Secinājumi: Piedāvājums ar augstu fiksēto procentu likmi, pērkot otrreizējā tirgus sērijveida dzīvokli, samazināts atmaksas termiņš. Draudzīga kredīta noformēšanas summa.

SEB

SEB

SEB izvēlas slēpto stratēģiju, proti – lai uzzinātu aizdevuma procentu likmi, klientam jāpiesakās konsultācijai, tad tā tiek noteikta individuāli, vērtējot klienta kredītvēstuli, ienākumus un citus pirms tam jau minētos faktorus. Pārdomāta pieeja vai arī izmisīgs mārketinga triks, apzinoties, ka banka nevar konkurēt ar citu konkurentu piedāvātajām procentu likmēm.

Vēsturiski gan zināms, ka tā svārstījusies no 2 līdz 2,5%, turklāt, pieslēdzot kredītņēmēja apdrošināšanu, procentu likmi piedāvāja samazināt par 0,2%. Komisijas maksa šobrīd netiek uzrādīta, taču pirms gada tā bija 1,2%.

Šobrīd SEB piedāvā plašu paketi – kredīts mājokļa iegādei, remontam, būvniecībai, paplašinātu piedāvājumu aizdevumam ar valsts garantiju, kā arī aizdevumu „ar nolikto atslēgu iespēju”.

Šajā gadījumā izpētīsim aizdevumu mājokļa iegādei un aizdevumu mājokļa iegādei ar valsts garantiju.

Kredīts mājokļa iegādei līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības, termiņš līdz 30 gadiem, pirmā iemaksa sākot no 15%. Ikmēneša maksājumu ietekmē gan procentu likme, gan kredīta termiņš – jo ilgāks kredīta atmaksas laiks, jo mazāks ikmēneša maksājums.

SEB piedāvā „Dilstošo” un „Vienādo” maksājuma veidu

Aizdevums ar valsts garantiju sniedz finansējumu līdz 95% no nekustamā īpašuma vērtības, minimālā finansējuma summa – 3500 EUR, pirmā iemaksa sākot no 20%, termiņš līdz 30 gadiem.

Procentu likmi abos gadījumos aprēķina vienādi. SEB modelis stipri līdzīgs LUMINOR piedāvātajam – kredītam piemēro mainīgo procentu likmi, ko veido bāzes likme (likmes mainīgā daļa) un pievienotā likme jeb fiksētā daļa.

Arī SEB mainīgā procentu likme balstītā uz naudas tirgus indeksa svārstībām 3, 6 vai 12 mēnešu periodā.

Atšķirība no LUMINOR piedāvājuma – SEB piedāvā arī ilgtermiņa likmi uz periodu no 2 līdz 5 gadiem.

Secinājumi: Plaša pakete, ar vairākām atkāpēm procentu likmes samazināšanai. Iespēja izvēlēties piemērotāko EURIBOR indeksa periodu. Mīnuss – grūti prognozējama procentu likme, nav konkretizēta kredīta noformēšanas maksa.

 

SWEDBANK

swedbank

Swedbank un SEB hipotekāro kredītu piedāvājumu pakete ir ļoti līdzīga, piedāvājot aizdevumu mājokļa iegādei, remontam un celtniecībai. Kredīta apjoms mājokļa iegādei ir līdz 85% no tā tirgus vērtības, termiņš 30 gadi, arī Swedbank piedāvā kredītu ar valsts galvojumu un arī šajā gadījumā kredīta izsniegšanas termiņš ir 20 gadi. Startēģija mats uz mata vienāda ar SEB – nekāda procentu likme savlaicīgi netiek piedāvāta, katru gadījumu banka izskata individuāli.

Būtiskākā atšķirība – ir skaidri definēta kredīta noformēšanas maksa – 1 līdz 1,5% no kredīta summas. To ietekmē kredīta noformēšanas veids – tiešsaistē vai filiālē, kā arī iepriekšējā sadarbība ar banku. Arī Swedbank procentu likme balstīta uz EURIBOR indeksa svārstībām 3, 6 vai 12 mēnešu periodā. Swedbank gadījumā apdrošināšana ir obligāta

Secinājumi: Plaša pakete, vidēji draudzīga kredīta noformēšanas maksa. Iespēja izvēlēties piemērotāko EURIBOR indeksa periodu. Līdzīgi kā SEB hipotekārais kredīts – grūti prognozējama procentu likme. Vēsturiski zināms, ka līguma nosacījumi nav aizņēmējam draudzīgi.

Lai ērtāk Jums salīdzīnāt, esam izveidojuši nelielu tabulu

hipotekārais kredīts

Vērts atcerēties:

Neplānotās izmaksas

Ikviens potenciālais kredītņēmējs nedrīkst aizmirst, ka hipotekārais kredīts ir banku peļņas iespēja.

Jārēķinās, ka ar aizņēmumu saistītās izmaksas neaprobežojas ar bankas pievienoto procentu likmi. Ņemot kredītu mājokļa iegādei, kredītņēmēja maciņu patukšos virkne vienreizējo izmaksu, piemēram, nekustamā īpašuma vērtējums (ja vien neiegādājaties mājokli jaunajā projektā pie bankas sadarbības partnera), notāra pakalpojumi paraksta apliecināšanai, Valsts kancelejas nodevas Zemesgrāmatā par hipotēkas nostiprināšanu.

Tāpat jārēķinās arī ar regulārajām – nekustamā īpašuma apdrošināšanas izmaksām.

Nebanku Kredītu Aizdevēji

Ne vienmēr tradicionālajās bankās ir vislabākie piedāvājumi un ne vienmēr būs iespējams iegūt aizdevumu. Tāpēc ir arī nebanku aizdevēji, kuri piedāvā gan hipotekāros kredītus, gan arī patēriņa kredītus.

Varbūt pēc īpašuma iegādes pietrūkst mazliet naudas mēbelēm vai kādiem citiem tēriņiem? Jo kā zināms, īpašuma iegāde prasa daudz līdzekļu un ne visiem tie vienmēr ir pietiekoši.

Latvijas Hipotēka

Latvijas Hipotēka ir viens no populārākajiem nebanku hipotekāro kredītu sniedzējiem. Arī mēs izvērtējot visus nebanku piedāvājumus, iesakā izvēlēties tieši šo kompāniju.

Konsultācija ar kādu no uzņēmuma pārstāvjiem aizņems tikai 30 minūtes un jau uzreiz pēc tam saņemsiet sev izdevīgu piedāvājumu.

Procentu likme – 2.5% gadā

Maksimālais aizdevuma termiņš – 10 gadi (Atsevišķos gadījumos ir iespējams vienoties par 15 gadu ilgu termiņu)

Uzzini vairāk par aizdevumu šeit!

LatKredīts

Pie LatKredits.lv ir iespējams aizdevums līdz 10 000 EUR, ja nedod neko ķīlā, bet kredīts pret ķīlu ir pieejams līdz 100 000 EUR.

Pērkot īpašumu, tas pēc tam var kalpot kā aizdevuma ķīla, ja nepieciešama lielāka summa nekā 10 000 EUR.

Sākot no 9% gadā (% likme ir atkarīga no ķīlas veida un atrašanās vietas)

Atmaksas termiņš ir no 1-30 gadiem.

Noskaidro cik vari saņemt

Moneza

 

Moneza gan nepiedāvā hipotekāro kredītu, bet ir iespējams saņemt aizdevumu citiem dzīves mērķiem – piemēram, mājokļa remontam.

Ja vēlies aizdevumu mājokļa remontam, tad būs iespējams iegūt līdz 5000 EUR uz 60 mēnešiem.

Pieteikuma izskatīšana notiek pāris minūšu laikā, būs jāisniedz pārskatrs par pēdējiem 6 mēnešiem.

Sīkāk par aizdevumu šeit!

Crowdfunding Platforma

Ir vēl viens lielisks veids, kā tikt pie īpašuma vai  aizsākt savu nekustamo īpašumu pirkšanas un pārdošanas karjeru.  Tās ir tautā saucāmās “crowdfunding” platformas.

Tev ir 25 gadi, vēlies savā īpašumā dzīvokli, bet kāda ir iespēja, ka tev banka dos lielu aizdevumu lai tu šo sevis izvēlēto mājokli iegādātos?

Pareizi  – pilnīgi nekāda.

Tu tikko esi beidzis augstskolu un knapi sācis strādāt, tev pat nav lielas pieredzes un stāžs darbā. Loģiski ka banka tev neuzticēsies un nevēlēsies tev dot 100 000 EUR kādam lieliskam dzīvoklim jaunajā projektā vai māju Jūrmalā.

Kaut gan labu māju manuprāt Jūrmalā par 100 000 EUR nevar nopirkt.

Sanāk varbūt dzīvoklis.

Bet ne par to ir stāsts.

Šoreiz stāsts ir par to ka ir iespēja tev kļūt par īpašnieku nedodoties un banku pēc aizdevuma.

Estateguru is baltijā lielākais un populārākais “crowdfunding” veids kā iegūt naudu priekš īpašuma. Protams, tas nenozīme, ka tev kāds to saziedo, bet gan AIZDOD. Atceries, ka nauda būs jāatgriež. Un arī ar procentiem.

Es ieteiktu tieši šo platformu, jo šājā platfomā ir vairāk nekā 15 000 investoru, kuri nav saistīt ar bankām. Daudzās platformās banku pārstāvji investē naudu bankas vārdā un līdz ar to % maksājumi pēc tam būs lielāki.

Kā tas darbojas?

Ja tev ir projekts kuru vēlies īstenot, tad tev nepieciešams aizpildīt pieteikumu EstateGuru platformā un ar tevi pēc tam tālāk sazināsies.

Būs jāiesniedz nepieciešamie dokumenti par projektu, sevi un savu maksātspēju.

Jā tieši tā – arī sēit pārbauda tavu kredīvēsturi.

Ja esi apstiprināts tad platformā parādās tavs projekts ar visu vajadzīgo informāciju un naudas daudzumu cik nepieciešams tava projekta īstenošanai.  Naudu investori var sākt investēt jau nākošajā minūtē kad tavs projekts ir parādījies platformā.

Cik ilgs laiks paies kamēr vjaadzīgā summa būs sasniegta?

Tas ir atkarīgs no projekta. Ja tavs projekts liksies pietiekoši saistošs un interesants un investors redzēs potenciālu, ka patiešām atgūs savu naudu un ar peļņu, tad ir pat iespējas ka pāris minūšu laika tev nepieciešamā summa tiek investēta.

Ir bijuši gadījumi, ka dažās minūtes investori investē vairāk kā  100 000 EUR vienam projektam.

Kad vajadzīgā summa ir sasniegta, atliek nokārtot formalitātes un tavu naudu platforma ieskaita tavā kontā.

Vēlies uzzināt vairāk par EstateGuru? Tad spied šeit! 

Ieteikumi, izvēloties piemērotāko aizdevēju:

Pievērsiet uzmanību līgumam – ne tikai procentu likmei, bet arī citiem līguma noteikumiem, īpaši kredītsaistību neizpildes sekas. Nokavējuma procenti un līgumsods ir mazākā bēda – atkārtota kavējuma gadījumā banka var pieprasīt atmaksāt visa izsniegtā kredīta pirmstermiņa atmaksu.

Izpētiet konkurentu piedāvājumus – neaprobežojaties ar pirmo piedāvājumu. Finanšu pratības pamatprincips ir meklēt izdevīgāko piedāvājumu. Bankām ir individuāla pieeja katram klientam, izmantojiet to. Veiciet izpēti un pierakstus, vienmēr aprēķiniet, cik pārmaksāsiet.

Kaulējies – informē banku, ka par hipotekārā kredīta aizdevumu esi interesējies arī pie citiem kreditētājiem. Atceries, ka arī banka ir ieinteresēta noturēt klientus, nebaidies pieprasīt izdevīgākus līguma nosacījumus.

Izpēti EURIOBOR indeksa vēsturi – esi prātīgs, izvēloties EURIBOR termiņus – veic izpēti un aprēķinus, balstoties uz indeksa svārstībām. Pārliecinies, vai tiešām būsi uzvarētājs, noslēdzot īsāku EURIOBOR termiņu.

Maksājumus veic savlaicīgi – banka vērtēs tavus ienākumus un kredītvēsturi. Šajā gadījumā parāds tiešām nav brālis, kredītdevējs vēlas izvairīties no riskantiem darījumiem, tāpēc neuzticamiem partneriem piemēro amortizācijas buferi, palielinot procentu likmi.

Ja nepieciešams vairāku dienu laikā apskatīt vairākus dzīvokļus pirms iegādes, tad uzzini kur un kā īzīrēt dzīvokli Rīgā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *