Owner March 20, 2019 Visi no responses

Optimāls interjera dizains ir ne tikai perfekto mēbeļu izvēle un dekorācijas priekšmetu izkārtojums, svarīga ir kopējā  kompozīcija, ko rada visi telpas elementi. Griestu dekorācijām, apgaismojumam, grīdas segumam, sienu dizainam, bet arī telpas lielumam un formai ir liela nozīme.

Telpa ir ne tikai četras sienas, griesti un grīda, tā ir vieta, kurā personas uzturas, strādā, atpūšas, pieņem ciemiņus un rada atmiņas. Telpas atmosfērai ir jāaicina cilvēkus tajā uzturēties, ikvienam tajā ir jājūtas komfortabli un patīkami.

Interjera dizains un tā elementi

Interjera dizains ir spēle starp krāsu, gaismu un formu

Tiek izvēlētas mēbeles un dekorācijas priekšmeti, kas tiek saskaņoti ar konkrētās telpas sienu, grīdu un griestu dizainu. Krāsa un gaisma nav saistītas ar kādu konkrētu laikmetu. Krāsas ir spēcīgas, tās dod iespējas radīt telpas, kas manifestē savu nozīmīgumu. Formas dizainā lielākoties ir saistītas ar konkrēto laikmetu.

Interjera dizains ir saistīts ar spēli starp krāsu, gaismu un formu un katra šī elementa nozīmi attiecīgajā telpā.

Kreativitāte

Interjera dizains var būt tieši tik individuāls, kā pats dizaineris. Pašam dizainerim nemaz nav jābūt profesionālim, pietiek ar radošumu un izdomu, arī telpiskā domāšana palīdzēs plānošanas posmā. Nebaidieties uzņemties risku un spēlēties ar krāsām un materiāliem – dažādu krāsu un stila elementu pielietojums var palielināt telpas vizuālo pievilcību.

Cilvēks

Dzīvokļa dizains un cilvēki, kas tajā dzīvo un uzturas ir cieši saistīti. Uzmanības centrā ir cilvēki, kas dzīvo vai visbiežāk uzturas konkrētajās telpās. Dzīvokļa dizainā svarīgi ir piemērot telpas katra iedzīvotāja vēlmēm, vajadzībām un priekšstatiem.

Gan personu vecums, gan to dzimums ietekmē krāsu, mēbeļu un citu dizaina elementu izvēli un to saskaņošanu. Telpu dizains atspoguļo cilvēku kas tajā mitinās, un viņa individualitāti.

Harmonija

Svarīga ir individuālā harmonija un subjektīvā labsajūta. Optiskais un vizuāli pievilcīgais nav vienīgie svarīgie aspekti. Dzīvokļa dizains atspoguļo to īpašnieku būtību, dizainam būtu jāuzrunā visas piecas cilvēka maņas.

Funkcionalitāte un ekoloģiskie aspekti

Pat ja patīkama telpas atmosfēra un dzīves vide atrodas priekšplānā, nevar aizmirst arī par telpas funkcionalitāti. Svarīgi paturēt prātā, cik liela ir telpa, kāda ir tās nozīme. Pēdējo gadu laikā, lai radītu dabisku un veselīgu dzīves vidi, aizvien vairāk nozīmes iegūst arī bioloģiski-ekoloģiskie aspekti.

Individuālā gaume un stils

Gaumes ir tieši tikpat dažādas kā cilvēki. Mūsdienās interjera dizains ir cieši saistīts ar dažādiem dekoratīvajiem priekšmetu, kuru piedāvājums ir tik plašs kā vēl nekad agrāk. Ir svarīgi neapjukt lielā piedāvājuma priekšā un atrast tieši to, kas atbilst jūsu vēlmēm un priekšstatiem.

Ikvienam ir dota iespēja atrast sev piemēroto un padarīt savu dzīvojamo telpu īpašu un individuālu.

Kvalitāte un cena

Lai radītu saskaņotu kopbildi, dažādu dizaina elementu materiālu kvalitātei nevajadzētu būt pārāk atšķirīgai.

Materiālam, formai, virsmām un segumiem ir jābūt rūpīgi saskaņotiem. Telpas atmosfēra ir harmoniska, kad rodas iespaids, ka tajā nekā netrūkst un nekas nav lieks.

Sienu, griestu un grīdu dizains

Sienas, griesti un grīda sava izmēra dēļ spēlē noteicošu lomu interjera dizainā. Grīdas segums ir nozīmīgs telpas kopējam izskatam un tās atmosfēras radīšanai. Katrai telpai ir savs individuālais raksturs.

Grīdas

Neraugoties uz to, kāds tieši ir izvēlētais grīdas segums, tas var spēcīgi ietekmēt vai pat mainīt telpas kopējo izskatu. Ar grīdas segumu palīdzību tiek definētas dažādas zonas un to robežas, tāpēc, izvēloties grīdu segumu, svarīgi ir ne tikai individuāli priekšstati un gaume, bet arī attiecīgo telpu funkcionalitāte.

Aktīvākām zonām, kā piemēram virtuvei vai vannas istabai, piemēroti ir cietāki materiāli.

Paklāji lielākoties  norāda uz mierīgāku telpu izmantošanu, tie visbiežāk tiks izmantoti viesistabā vai guļamistabā. Ar to palīdzību telpā var tikt ienesti jauni krāsu akcenti, un var tikt radīta īpaša gaisotne.

Virtuves dizains ir saistīts arī ar pašas telpas funkcionalitāti un, izvēloties grīdas segumu, jāpiedomā par to, kuru ir viegli mazgāt, kā piemēram, flīzes. Svarīgs ir arī darba virsmas materiāls, tam ir jābūt ne tikai optiski pievilcīgam, bet arī viegli kopjamam un ūdens izturīgam. Vēl lielāku lomu ūdens izturīgums spēlē vannas istabas dizainā.

Griesti

Telpas griesti ir lielākais laukums, kas lielākoties paliek nenoklāts. Tādējādi, ja runājam par griestu dizainu, lielu lomu spēlē to krāsas izvēle. Gaišas krāsas var likt telpai izskatīties lielākai, turpretim tumšas krāsas var to optiski samazināt.

Lai telpai liktu izskatīties lielākai, griesti un sienas var tikt krāsotas vienā un tajā pašā krāsā. Netieša gaisma vai augstas durvis liek arī griestiem izskatīties augstākiem.

Sienas

Interjera dizains ir cieši saistīts ar sienu dizainu. Izvēloties krāsas un tapetes sienām, tās iegūst  dekoratīvu lomu. Dekoratīvie elementi uz sienām var optiski sadalīt istabu, var tikt akcentētas un izceltas konkrētas telpas daļas.

Protams, izvēloties dizaina priekšmetus un sienu segumu, ir jābūt uzmanīgiem, lai neliktu telpai izskatīties pārbāztai.

Dekoratīvie priekšmeti un tekstils

interjera dizains

Tekstils un  telpu dizains ir cieši saistīti. Tekstila pielietojums ir interesanta un izdevīga iespēja, panākt vēlamo efektu, neizmantojot daudz resursu. Viesistabas dizains var tikt atsvaidzināts un nedaudz mainīts nopērkot dekoratīvos spilvenus dīvānam, vai arī nomainot to spilvendrānas un iegādājoties vilnas segu.

Spilveni un sega var ienest telpā jaunus krāsu akcentus, tādējādi mainot telpas kopskatu un tās atmosfēru.

Līdzīgu efektu var panākt ,iegādājoties vai nomainot aizkarus vai žalūzijas, tādējādi tiks akcentēti logi.

Paklāji, spilveni un aizkari ne tikai akcentē konkrēto telpas daļu, bet arī palīdz radīt piemērotu gaisotni un atmosfēru.

Šie elementi var tikt mainīti attiecīgi gadalaikiem vai konkrētiem svētkiem. Šādām pārmaiņām nav nepieciešama liela piepūle vai  daudz resursu, taču to sasniegtais rezultāts ir ievērojams.

Dekoratīvie priekšmeti padara telpu individuālu un sevišķu. Dekorācijām būtu jābūt gan stilistiski, gan krāsas ziņā saskaņotiem ar attiecīgās telpas dizainu, taču arī kontrasti ir atļauti, ja tie ir pareizi izvēlēti.

Gaisma kā dizaina elements

Gaisma, tās daudzums un krāsa ir īpaši svarīga telpu dizainā. Dažāda gaisma var radīt pilnīgi atšķirīgu  atmosfēru. Svarīgs ir ne tikai dienas gaismas daudzums telpā, bet arī izvēlētais mākslīgais apgaismojums. Vispirms ir jāsaprot, cik daudz gaismas ir nepieciešams, vai tās ir par daudz vai par maz.

Katrai telpai var tikt izvēlēts apgaismojums, kas atbilst tās vēlamajai atmosfērai un funkcionalitātei.

Viegli īstenojami padomi

Viesistabas dizains

Pretēji tām dzīvokļa zonām, kurās tiek strādāts, kā piemēram, pie rakstāmgalda vai virtuvē, viesistabas dizainā lielu nozīmi iegūst ērtas un komunikatīvas atmosfēras radīšana. Dzīvojamās telpas iekārtošanā apgaismojumam ir izšķiroša loma.

Lai radītu mājīgu atmosfēru, var izvēlēties netiešu gaismu, piemēram, apgaismot sienu, vai konkrētas telpas vietas / punktus, kā piemēram grāmatplauktu. Var tikt izmantota sveču gaisma. Šāda gaisma liekas maigāka un siltāka.

Guļamistabas dizains

Neraugoties uz individuālo stilu, svarīgi ir izvēlēties atbilstošas krāsas – spēcīgi toņi var tikt kompensēti ar maigākām krāsām. Lillā un zilie toņi bieži vien tiek raksturoti kā nomierinoši. Ja sienas ir baltas, ar gultas veļas palīdzību telpā var izveidot atsevišķus krāsu akcentus.

Vannas istabas dizains

Vannas istabas dizains var tikt atsvaidzināts ar telpaugu palīdzību, pārvēršot telpu par mazu labklājības oāzi. Arī sveces un dekorācijas elementi no bambusa palīdzinās nodrošināt nepieciešamo labsajūtu.

Virtuves dizains

Pat ja telpa ir neliela un šķiet, ka tajā nav daudz vietas dizaina elementiem, sienas ir vieta, kurā ikviens var personīgi izpausties. Fotogrāfijas, kolāžas vai nelielas gleznas var piešķirt telpai to īpašo individuālo noskaņu. Lai šie priekšmeti netiktu bojāti

Vai viss man jāņem vērā?

Atbilde uz šo jautājumu ir pavisam vienkārša – nē, Tev tas nav jādara. Šie ir tikai lieliski ieteikumi, kas tev var palīdzēt izdarīt pareizo izvēli.

Arī es neseko visiem ietiekumiem un padomiem ko man kāds dzīvē sniedz, jo tas vai kāds to var izmantot vai nē atkarīgs no tā ko pats cilvēks vēlas. To pašu varam pielīdzināt interjera dizainam. Viss atkarīgs no tā ko tu vēlies redzēt savā mājā vai dzīvoklī.

Nav pašam savs mājoklis? Nekas, uzzini kā to iegādāties šeit!

Lai veicas uzlabot savu mājokli!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *